You are here

1. round Kysuce Ultimate Disc League ( Podvysoká, 7.5.2016 )

V sobotu, 7.5.2016, sme sa zúčastnili v obci Podvysoká prvého kola Kysuckej Ultimate Disc League - ,,KUDL,, . Organizátorom tohto turnaja ( a vlastne aj zostávajúcich dvoch kôl ) je tím North Side Turzovka.  Turnaja sa zúčastnili celkovo štyri tímy: český tím Rainbow Banana, poľský tím Frisbník a dvaja slovenskí zástupcovia – U.F.O. Špačince a organizátor podujatia, tím North Side Turzovka. Náš tím reprezentovali: Andrea Blažeková, Sara Čurková, Bibiána Pinkasová, Sabína Hluchová, Michaela Rafajová, Jozef Horváth, Ondrej Lietavec, Martin Uhlík, Matej Peterka a Samuel Strečanský.

Pred nami bol jeden hrací deň, v ktorom nás čakali 3 zápasy, formát každý s každým. Celková dĺžka zápasov bola 50 minút + cap 1 s tým, že útočiaci tím si určoval počet dievčat na ,,lajne,, , minimálne však 3 dievčatá. Počasie bolo veľmi príjemné, takmer po celý deň jasná modrá obloha,  pofukoval mierny vetrík – čiže ideálny čas na frisbee J

Prvý zápas sme začali pár minút po desiatej hodine proti českému tímu Rainbow Banana. Menší počet dievčat na strane súpera vykompenzovali mladými 11-ročnými ,, harcovníkmi,,, ktorý sa obetavo púšťali do každého disku. Začali sme výborne, bez akéhokoľvek podcenenia súpera. Vytvorili sme si postupne slušný náskok, ktorý sme si udržali až do konca. Súperovi sa podarilo dať len jeden bod a zápas skončil vysoko v náš prospech 20:1 .

Po dvadsaťminútovej prestávke bol pred nami ďalší súper, a to poľský tím Frisbník. Čakal nás úplne iný priebeh hry ako v predchádzajúcom zápase. Každý jeden bod, či už na našej strane alebo na strane súpera, bol neskutočne vydretý a sprevádzalo ho niekoľko zvratov. Prvý polčas bol o doťahovaní sa bod po bode. V druhom polčase súperovi vychádzali overheady pomaly jeden za druhým, ktorými valcovali našu obranu, zároveň niekoľko chýb v našom útoku spôsobilo, že súper získal náskok dvoch bodov. Pozitívom bolo, že sme ani napriek tomu nevešali hlavy a po konci hracieho času sme dotiahli na remízu 6:6. Čakal nás cap 1, hralo sa do 7, súper mal však útok, ktorý sa nám nepodarilo zastaviť a zápas skončil našou prehrou 6:7 .

Posledným zápasom bol zápas s ,,domácim,, tímom North Side Turzovka.  Opäť sme išli do zápasu s cieľom nepodceniť súpera hneď na začiatku, nakoľko zápas s tímom Frisbník mali viac-menej vyrovnaný (5:8) a dali sa čakať viaceré zvraty. Trpezlivá hra na našej strane a trošku možno niekedy nerozvážna a uponáhlaná hra na strane súpera, nás priviedli k víťazstvu  14:3 nad týmto tímom.