You are here

1.ligové kolo Ultimate Frisbee ( Kunov, 8.-9.4.2017 )

U.FO. Špačince reprezentovali: Bibiána Pinkasová, Soňa Kubišová (sobota), Michaela Rafajová, Tmáš Lehuta, Ivan Sekera, Jozef Horváth, Ondrej Lietavec, Milan Hajšo (sobota), Samo Strečanský, Martin Uhlík (nedeľa) a Michal Kšinant (nedeľa). Turnaja sa zúčastnilo desať tímov, ktoré si zahrali v dvoch skupinách z ktorých neskôr vzišli krížové zápasy. Turnaj sa odohral v Kunove pri Senici, organizátorom turnaja bol tím Kus Plastu Kus Ženy.

Hneď prvý zápas sme nastúpili proti tímu KEFEAR Košice. Mierne pofukovalo, a tak sme zvolili strategické nasadenie v zónovej obrane. Zrejme sme urobili dobre, pretože nám to vychádzalo a rovnako sme premieňali aj naše útoky, a tak sme po chvíli vyhrávali 4:0. Potom dal bod aj súper, a tak znížil stav na 4:1. My sme však nepoľavili a polčas sme vyhrali 8:2. V druhom polčase sme nerobili veľa chýb, súper nám svojimi ,,záhodmi,, pomáhal, čo sme využili a zápas sme vyhrali presvedčivo 15:2.

V našom druhom zápase sme si zmerali sily s tímom Mental Discorders. Veľmi silný tím, pred ktorým sme mali rešpekt a vedeli sme, že majú veľmi skúsených hráčov. Súper nemal problém prehodiť našu obranu, nahrávať do zavretej strany a krásne hodiť cez celé ihrisko. My sme však hrali našu ,,zónu,, veľmi dobre. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 a polčas v pomere 4:4 dávam predzvesť, že oba tímy si nič nedarujú zadarmo a treba bojovať o každý bod. Po polčase sme súperovi opäť utiekli o dva body na 6:4. Mental Discorders však opäť znížili na 6:5. Podarilo  sa nám však premeniť útok a skóre navýšiť na 7:5. Mental Discorders má však oveľa viac skúsenosti otáčať zápasy a tak nás donútili k chybám. Zrazu sme prehrávali 7:8 a zdalo sa, že sme prestali hrať. Po napínavom bode sme však následne vyrovnali na 8:8 a keďže zápas bol na konci, hralo sa o víťazný bod.  Na naše šťastie sme zlomili súperov útok a naklonili misky váh na našu stranu, keď sme vyhrali v univers pointe 9:8.

Tretí zápas skupiny sme hrali proti tímu Kus Plastu B, ktorý bol zložený s nováčikov, avšak mali kvalitného kouča Suryho. Zápas sme mali vo vlastných rukách od začiatku a polčas sme vyhrali 8:1. Chyby súpera nám v tom pomáhali, no okrem toho sme si držali svoju prepracovanú obranu. V druhom polčase nám súper chvíľu robil problémy a dal pár bodov, no víťazstvo 15:4 sme si s prehľadom postrážili.

Posledný skupinový zápas sme hrali proti tímu Paskudy. Tím, ktorý má veľmi veľa šikovných hráčov podporila výpomoc v podobe Mikiho a Lukyho Kvetanovcov, ktorý dodávali hre špičkovú kvalitu. Obávali sme sa najmä toho, že nehrajú so žiadnymi babami, čo by mohli proti nášmu tímu využiť a na druhú stranu majú veľmi veľa vysokých behavých hráčov, ktorí majú v zóne prevahu. Zápas sa vyvíjal tak, ako sme očakávali. Vyhrávali sme síce 3:1, no súper otočil a polčas vyhral 3:4. Ako sme očakávali, boli veľmi behaví, mali presné hody a robili veľmi málo chýb. Po polčase sme chceli zatlačiť, čo sa nám podarilo, keďže sme otočili na 6:4. No následne to bolo ako cez ,,kopirák,, so zápasom s Mental Discroders. Paskudy stiahli na 6:5, my sme opäť navýšili na 7:5, no súper otočil na 7:8. Následne sme však vyrovnali a bol koniec zápasu. Presne tie isté chyby, presne ten istý priebeh zápasu ako s MD. Keďže hneď na to útočil súper, museli sme sa brániť. Paskudy ukázali to, čo im išlo celý zápas. Krásny dlhý hod do zóny a ich rýchly hráč v nábehu. Síce sme ho zdvojili dvaja, no výšková prevaha rozhodla a tak sme prehrali tentokrát my v universe pointe 8:9. Týmto zápasom sme skončili v skupine na druhom mieste a čakal nás krížový zápas o postup medzi hornú štvorku.

V nedeľu sme nastúpili na krížový zápas proti tímu Kus Plastu A. Na súpera sme si verili, a aj keď nám dali veľmi zabrať, išlo o veľmi spiritový zápas s množstvom pekných hodov. Vyhrávali sme 4:0, následne 4:2, 6:2, 7:2, 7:3 až sme vyhrali polčas v pomere 8:3. Po polčase sme sériou troch bodov v rade zvýšili na 11:3. No to isté sa podarilo aj súperovi a tromi bodmi v rade znížili na 11:6. V poslednom bode sme však potvrdili naše víťazstvo a vyhrali sme presvedčivo 12:6. Dostali sme sa do hornej štvorky a o postup do finále sme si to rozdali s tímom Outsiterz.  S týmto súperom sme sa stretli už mnohokrát a väčšinou sme ťahali za kratší koniec my, a tak sme vedeli, že musíme hrať hneď od začiatku a nerobiť chyby. Zo začiatku to bolo nervózne z oboch strán. Priebeh zápasu 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 4:3, 5:3 5:4 iba nasvedčoval tomu, že ani jeden tím nechce robiť chyby a urobí všetko pre to, aby zvíťazil. V ďalšom bode sme navýšili na 6:4 a to bol polčasový výsledok, ktorý nám dával nádej udržať si útoky a dotiahnuť zápas do víťazstva. Po polčase sme dali opäť bod a bolo to už 7:4. Ďalej to už bolo na striedačku, vždy po bode, a tak sme viedli 8:5, postupne 13:8. Posledný bod zaznamenal súper, a tak sme postúpili do finále po výsledku 13:9 nad ťažkým súperom Outsiterz.

Vyvrcholením celého turnaja bol nakoniec  finálový zápas o konečné 1.miesto, kde sme sa stretli opäť s tímom Paskudy. Zmena nastala už pri flipovaní. Lehutík vyhral, a tak sme si zvolili našu tmavú sadu dresov (v sobotu sme prehrali a hrali sme proti Paskudám v bielom). To nám dodalo psychologickú výhodu a už ani nezáležalo na tom, z ktorej strany budeme začínať, alebo či obranou resp. útokom. Dresy boli naše J Súper zo svojho útoku naznačil, ako sa bude hrať. Krásny dlhý hod a súperov chyt v zóne. Následne sme vyrovnali aj my podobným spôsobom a bolo 1:1. Potom sme otočili my na 2:1, ale súper dorovnal na 2:2 a následne aj zvýšil na 2:3, a razom to bolo v náš neprospech. Bodom na 3:3 sme ukázali, že sa nemienime vzdať. Následne opäť skóroval súper na 3:4, až sa mu podarilo utiecť o dva body a tak polčas skončil 4:6. Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že musíme tie ich dlhé hody na ich rýchlych hráčov eliminovať a nedovoliť im hrať ich hru. Zatlačili sme na obrane a začali sme si hráčov držať ,,odzadu,, , aby nemali čas ,,utiecť,, do zóny. To sa ukázalo ako zlomové, pretože po polčase sme dali 6 bodov v rade a razom sme vyhrávali 10:6. To bola úžasná vzpruha pre náš tím. Naopak súper zobral timeout. My sme si povedali, že budeme pokračovať v tom, čo hráme aj naďalej a vydržíme. Nábehy sme zlepšili a tak bolo na koho hrať. Súper síce znížil na 10:7, ale my sme našou super hrou dali ďalšie dva body a bolo 12:7. Posledný bod sa napriek tomu dohrával v plnom tempe, a aj keď súper skóroval, finále sme vyhrali 12:8 my. Treba povedať, že zápas bol skvelý. Súperovi sme do bodky vrátili prehru zo včerajška. V zápase boli krásne dlhé hody, výborné obrany na oboch stranách a tesné súboje vo vzduchu, dokonca aj s povestným callahanom. Diváci boli určite spokojní, no a my dvojnásobne. Konečne sme zlomili ,,prekliatie,, a po dlhšej dobe sa nám znova podarilo vyhrať celý turnaj. Naše baby sa opäť predviedli a na ihrisku boli svojou hrou rovnocenným súperom každému chlapovi.