You are here

1.ligové kolo Ultimate Frisbee ( Sabinov, 16.-17.4.2016 )

Tím U.F.O. Špačince reprezentovali: Bibiána Pinkasová, Soňa Kubišová, Dominika Šišková, Sabína Hluchová, Michaela Rafajová, Tomáš Lehuta, Ivan Sekera, Jozef Horváth, Ondrej Lietavec, Matej Peterka, Samuel Strečanský, Zdeno Lehuta, Martin Uhlík. Turnaja sa zúčastnilo šesť tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.

Hneď prvý zápas U.F.O.Špačince nastúpilo proti tímu Kus Plastu. Bolo krásne teplé počasie 24°C a fúkal nepríjemný vietor a tak jediným možným riešením bolo nastúpiť so zónou. Najskôr 2+1 a neskôr aj 3+1 čo sa osvedčilo ako veľmi účinné. Súper mal problémy dostať disk na najbližších hráčov a keď bol nútený hádzať dlhé disky cez hráčov pomáhal nám zase vietor. V zápase sme mali hernú prevahu a vyhrali sme 17:0. Naším druhým súperom boli Košičania. Proti tímu KeFEAR sme nastúpili znova s rovnakou stratégiou. Síce dal súper prvý bod, no my sme si sériou krásnych bodov vytvorili náskok 8:2. Zóna fungovala a zápas sme vyhrali 17:5. Po odohratí základných skupín sa vytvorilo nové poradie tímov a tým aj nové skupiny. Keďže sme sa ocitli na vrchole rebríčka do skupiny sme dostali Baník Lásky a Paskudy B. Prvý súper, ktorý nás preveril bol Baník z Prievidze. Začali sme veľmi dobre a vyhrávali sme 2:0 a neskôr aj 4:1. Žiaľ začali sme kopiť chyby a súper nás dobiehal. Postupne otočil na 6:7 a my sme začali byť nervózni. Vyrovnali sme síce na 7:7 no polčas vyhral Baník v pomere 7:8. Prestávka nám zjavne pomohla pretože sme dokázali otočiť na 10:8. Blížil sa nám predpokladaný koniec zápasu a už sme verili, že to udržíme. Následne bola hra veľmi vyrovnaná a skóre sa navŕšilo až na 12:10 v náš prospech. Body boli naozaj veľmi dlhé a oba tímy už boli aj značne unavené. Posledný bod dali Baníci a tak sme vyhrali v pomere 12:11. Tu organizátori troška podcenili situáciu, pretože neohlásili koniec zápasu a tak sa stalo, že sme hrali o 15 minút dlhšie ako sme mali. Našťastie pre nás sme celý ten čas vyhrávali. Posledným zápasom dňa bolo zápolenie s tímom Paskudy B. Domáci majú naozaj slušnú základňu hráčov, keď nemali problém postaviť na turnaji dva tímy. I keď sme išli hrať hneď po skončenom zápase,  nenechali sme nič na náhodu. Séria bodov: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1 nám vytvorila slušný náskok. Potom nás však rozrušili dámy od známeho výrobcu energetických drinkov, ktoré prišli na ihrisko porozdávať najnovšie drinky s rôznymi príchuťami. Súper bol zjavne odolnejší a nenechal sa rozhádzať a tak zrazu dotiahol tromi bodmi v rade na 5:4. Ako neskôr spomenuli po zápase za tohto stavu si verili, že môžu prekvapiť a potrápiť nás oveľa viac ako sa očakávalo. Medzitým však bola nervozita aj v našom tíme. Kapitán Jozef vyhlásil „chalange“, že ak to dotiahneme do víťazstva bez inkasovaného bodu pozýva celý tím na zmrzlinu. A tak sme sa vzchopili a zo stavu 5:4 sme náš náskok navýšili až na 16:4 čo bolo iba bod od víťazstva. Ďalší bod dal však súper no ten posledný opäť my a vyhrali sme tak zápas v pomere 17:5. Týmto víťazstvom sme si zabezpečili priami postup do semifinále a tak sme nemuseli hrať piaty krížový zápas. Spokojní s celým dňom sme sa išli osprchovať a na očakávanú večeru. Tá sa organizátorom podarila na výbornú. Výborná svadobná polievka s výborným rezňom bola zaslúženou odmenou. Na večer sme sa išli ešte prejsť mestom, kde nás kapitán aj napriek malému zaváhaniu pozval na zmrzlinu. Pred spaním sme si dali jednu partiu hry „človeče nehnevaj sa“ a nenahnevaní sme išli spať.

Na druhý deň nás čakal krížový zápas o postup do finále, kde sme sa stretli s tímom Kus Plastu zo Senice. To už to bol iný zápas ako včera, no napriek tomu sme stále skvelou hrou nedopustili žiadne prekvapenie a zápas sme vyhrali 17:5. Do finále sme tak postúpili bez jedinej prehry a naším súperom boli Baníci. Mali sme pred súperom rešpekt, pretože včera to bol skutočný boj a ich vysoký, rýchli hráči neboli jednoduchou prekážkou. Hneď od úvodu sme začali silnou obrannou hrou čo prinášalo ovocie. Fúkalo ešte viac ako v sobotu a hlavne proti vetru to bolo naozaj ťažké. Nám sa však podarilo dať 4 body v rade a skóre 4:0 nás veľmi tešilo. Obzvlášť keď sme 2x dali bod proti silnému vetru. Súper to však troška zrovnal ale 4:2 bol stále slušný náskok. Následný priebeh 5:2, 5:3 až 6:3 dokazoval, že hlavne po vetre sa body dávali a proti vetru dostávali. Prievidžania však zabrali a dotiahli do polčasu na 7:6. Oba tímy zistili ako sa s vetrom vysporiadať a tak to bol naozaj krásny zápas. Po polčase sme znova zabrali v obrane a súper nemal často žiadnu možnosť prihrávky a tak jediným východiskom boli dlhé hody pred zónu, kde sme sa všetko snažili pokrývať. To nám vychádzalo a náskok sme zvýšili na 9:6. Postupne si každý tím držal ten svoj útok a zápas sme doviedli do víťazného konca v pomere 11:7 v náš prospech. V tíme zavládla obrovská radosť nad víťazstvom v turnaji. Bol to krásny výsledok i keď bolo trošku na škodu, že sa turnaja nezúčastnili silné bratislavské tímy.  Cenu spirit of the game si odniesol domáci tím Paskudy B.