You are here

Halové majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii open ( Hlohovec, 16.-17.02.2019 )

Prvým najväčším turnajom v novom roku už štandardne bývajú Halové Majstrovstvá Slovenskej republiky. Uplynulý víkend (16.-17.2.2019) sa tak všetci desiati úspešní kvalifikanti stretli v Hlohovci, aby si zmerali sily a rozhodli o Majstrovi na rok 2019.

Špačince opäť nechýbali, a v počte 9-tich hráčov, chceli vylepšiť doteraz naše najlepšie umiestnenie (4.miesto) na tomto turnaji.

Tím U.F.O. Špačince reprezentovali: Bibiána Pinkasová, Soňa Kubišová, Tomáš Lehuta, Ivan Sekera, Ondrej Lietavec, Jozef Horváth, Samuel Kukan, Samuel Strečanský, Martin Uhlík, ako podpora prišli aj SabínaHluchová, Barbara Šišková, Dominika Horváthová, Michaela Rafajová a Maťo.

Úvodný zápas sme nastúpili proti tímu Kus Plastu. Začiatok sme celkom zachytili a vyhrávali sme o dva body. Hra bola veľmi vyrovnaná a aj vďaka menšiemu počtu chýb sme vyhrali prvý polčas v pomere 10:6. V druhom polčase sme pokračovali v koncentrovanej hre a zápas sme dotiahli do víťazstva 18:12. Náš druhý zápas bol proti tímu Outsiterz. Od začiatku to bol veľmi behavý zápas a aj vďaka pár obranám sme priebežne vyhrávali v pomere 5:3. Súper však pre zmenu taktiky zobral timeout a snažil sa nájsť recept na našu hru. Ďalším bodom sme navýšili náskok na 6:3. A zdalo sa, že to pôjde. Súper však začal lepšie hrať a každý bod bol po veľmi bojovnom prístupe. Polčas sme vyhrali 8:6. V druhom polčase však opäť súper našiel recept na našu hru a prestalo sa nám dariť. Outsiteri vyrovnali na 10:10 a dokonca viedli 10:11. Potom bola hra už veľmi opatrná a po bodoch 11:11, 12:12 nakoniec vyhrali Outsiteri 12:13. Avšak veľmi veľmi tesne.

Našim tretím súperom bol MentalDiscorders. Opäť sme zachytili úvod zápasu a vyhrávali sme 2:0. Potom sme si viac menej rozdiel strážili a za stavu 8:5 pre nás brali súperi timeout. To im vyšlo a otočili na 8:9. Do polčasu sme stihli vyrovnať na 9:9 a tak bolo všetko otvorené. Ďalší priebeh hry bol však veľmi vyrovnaný. Chvíľu sme prehrávali 11:12 ale znova sme otočili na 13:12, potom sme viedli aj 17:15 a už sme si postrážili víťazstvo 17:16.

Posledný skupinový zápas proti Baníku Lásky nám v prípade výhry mohol zabezpečiť druhé miesto v skupine. Prievidžania nastúpili s mnohými babami a treba uznať, že hrali veľmi dobre. Ani sme sa nenazdali a prehrávali sme 0:3. Súper veľmi dobre behal a za stavu 4:9 sme museli zobrať timeout a zmeniť taktiku. Polčas sme prehrali 5:9. Z osobnej obrany sme prešli na zónovú ,,poučovanú,, a to prinášalo svoje ovocie. Súper mal zrazu problém nájsť voľných hráčov a tak sme získavali disky na našu stranu. Zo stavu 5:9 sme otočili výsledok na 11:9 a bolo badať, že súpera to rozhodilo a nevedel nájsť recept na našu hru. Náskok sme si udržali a i keď sme za stavu 12:10 inkasovali, zápas sme nakoniec vyhrali 12:11. Štyri zápasy a iba jedna prehra bola skvelým výsledkom. Už sme vedeli, že minimálne 6.miesto máme, čo je lepší výsledok ako v roku 2018.

V nedeľu nás čakal zápas s týmom Expendables o postup do hornej štvorky. Tím, zložený so starších harcovníkov bol zárukou dvoch odlišných prístupov k hre. Oni hrali skvelo - presne, pozične, čo nám prakticky nedávalo žiadne šance hrať proti nim zónou. Rozhodli sme sa pre tesnú osobnú obranu a keďže sme očakávali ich pasivitu v bezhlavom behaní po ihrisku, mysleli sme, že iba takto nám to môže vyjsť. Úvod zápasu sme zachytili a vyhrávali sme 2:0. Naša obrana prinášala výsledky. 2:1, 3:1, 3:2, 4:4, 5:4 bol skvelý výsledok, pretože sme očakávali, že nás jednoducho budú biť od začiatku. Polčas sme vyhrali 7:6 a cítili sme, že to ide, a pri troche šťastia to môže aj dobre dopadnúť. V druhom polčase sme sa utrhli a niekoľkými dlhými bodmi do zóny v rade sme vyhrávali 13:8. Taktika nám vychádzala, tým, že sme pokrývali hráčov osobne, tak boli súperi nútení viac behať a to boli zárodky prípadných chýb. Boli sme na koni a súper sa snažil viac riskovať a hádzať riskantnejšie hody. Mnohé vychádzali a treba povedať, že mnohé sme aj trestali. Do konca sme si už víťazstvo postrážili a vyhrali sme 14:11. TOP4 bola istá. Po naozaj viacerých minuloročných spoločných konfrontáciách sme konečne nad Expendables vyhrali.

Bol tu zápas o postup do finále, kde nás čakali výborne hrajúci IronHorse.  Tím, zložený naprieč celým frisbee Slovenska bol zárukou skvelej hry. Zo začiatku sme prehrávali 0:2. 1:2, 1:3 a veľmi sme sa trápili. Kopili sme chyby a súper všetko trestal. Polčas sme prehrávali vysoko 4:9. Počas celého zápasu sme nedokázali nájsť recept na ich hru. Boli všade, s veľmi dobrou hádzacou technikou so skvelým čítaním hry a keďže boli na tom aj fyzicky lepšie, len sme sa trápili. Dokonca ani naše útoky sme neboli schopný premieňať čo bola naša chyba. Škoda, že sme nedali súperovi lepší zápas, ale vyhrali zaslúžene. Prehra 10:21 bola na svete.

Čakal nás posledný zápas o tretie miesto. Keďže Outsiteri prehrali s NorthSide bola nám umožnená odveta zo soboty, kedy sme tesne prehrali o bod. O tretie miesto sme sa chceli pobiť , a tak sme proti Outsiterom nastúpili s veľkým očakávaním. Opäť sme začali veľmi dobre, vyhrávali sme 3:1 a videli sme, že to ide. Vyhrávali sme dokonca 6:3, znova rovnako ako v sobotu, keď sme proti Outsiterom vyhrávali rovnakým výsledkom. Súper však má svoje kvality. Veľa mladých behavých hráčov, žiadne baby a do polčasu stiahli na 7:6 v náš prospech. Druhý polčas sme však nezvládli v hlavách, súper otočil na 8:9 a už sme boli nervózni. Ďalší priebeh zápasu bol naozaj lahôdkou aj pre divákov. Všetky body boli vydreté, tesné prihrávky, tesné body a priebeh hry doťahovaný po bodoch. 9:9, 9:10. Tesne pred koncom zápasu sme vyrovnali na 10:10. Disk mal súper, čas uplynul a tak sa dohrávalo o víťazstvo. Nervozita bola na oboch stranách. Už sa zdalo, že dáme obranu, ale súper vždy zabojoval. Nakoniec poslal disk do zóny na voľného hráča, ktorého sme nechali osamote a bolo rozhodnuté. Prehrali sme. 10:11. Škoda. Zápas to však bol výborný a aj napriek tomu, že sme nesťahovali baby, ako to robili iné tímy, o tretie miesto sme sa pobili so všetkou cťou. Nevadí. TOP4 je taký náš štandard. Už sme na HMSR boli za celú naši históriu (8 rokov), 4x na štvrtom mieste. Splnili sme všetky naše pred turnajové ciele. Obsadili sme 4. miesto, sme kvalifikovaní na budúcoročné HMSR a takmer vo všetkých zápasoch sme boli rovnocenným súperom.